Gittigidiyor’da Ürün Yükleme

Gittigidiyor.com’da ürünlerinizi listelemeniz oldukça kolay. Gittigidiyor ana sayfasında Satış Yap kısmından ürünlerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi yüklemek için öncelikle yapmanız gereken satacağınız ürünün kategorisini belirlemek.

Ürünün adını, marka veya modelini yazarak ürününüze uygun olabilecek kategorilere hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.Uygun kategoriyi bulamazsanız mevcut kategoriler arasından adım adım seçim yaparak ürününüze uygun kategoriyi belirleyebilirsiniz.

Kategorinizi seçtikten sonra satışa çıkaracağınız ürün adetini ve ürününüze ait istenilen bilgileri girin.

Bu bölümde Gittigidiyor sizden; Ürün fotoğrafları ürün başlığı ve alt başlığı ürün fiyatı, adeti ve satış türü,Ürün özellikleri, Ürün açıklamaları ,Sayfa düzeni, Satış süresi, Kargo bilgileri & Şehir seçimi, ürüne ait kimlik bilgilerini (GTIN numarası ve MPN kodu) isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun.

GTIN (Küresel Ticari Ürün Numarası) : Yaygın olarak kullanılan benzersiz ürün tanımlayıcısıdır. Renk, beden, hafıza gibi her ürün seçeneği (varyant) için ayrı bir GTIN numarası, üreticisi tarafından verilir.

MPN (Üretici Parça Numarası): Üretici Parça Numarası (MPN), ticari ürünleri tanımlamak için dünya genelinde kullanılan bir koddur. Üretici tarafında yine her bir ürün için yaratılan parça kodudur.

Ardından ürün fiyatınızı belirleyin. Ürün fiyatınızı belirledikten sonra fiyat kısmının altında göreceğiniz ‘Bu Üründen Kazancınız’ ibaresi Gittigidiyor’un satacağınız ürün için alacağı komisyonu düşmüş halidir.

Fiyatınızı belirledikten sonra kargo bilgilerinizi güncelleme adımına geçebilirsiniz.

Öncelikle kargo ücretini kimin ödeyeceğini seçmelisiniz. Alıcıların %73’ünün “Ücretsiz Kargolu” ürünleri tercih ettiğini unutmayın.
Ürünü hangi şehirden kargolayacağınızı ve gönderim alanınızı (Şehir içi, Tüm Türkiye) seçin.
Ürünü hangi kargo firması ile göndereceğinizi seçin.
Kargo ücretini alıcı ödeyecekse, ürün kargo bedelinin ne kadar tutacağını belirtin. GittiGidiyor’un anlaşmalı kargo firma ve ücretlerini öğrenmek için
tıklayın

Gittigidiyor’un ödeme yöntemleriyle ilgili detaylı bilgi almak için E-çözümleri Blog’ta daha önce yazdığımız yazıyı da okuyabilirsiniz.

Sonrasında Ön İzleme bölümünden ürününüzün nasıl göründüğünü inceleyebilir ve ekstra özellikler ürününüze ekleyebilirsiniz.

Son aşamada, ürününüzü daha çarpıcı hale getiren ekstra özellikleri ekleyerek ürününüzü satışa çıkarabilir veya taslak olarak kaydedebilirsiniz.


Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları