N11’de Nasıl Mağaza Açılır?

N11 platformunda mağaza açıp ürünlerinizi sergileyebilmek için bir şirket olarak müracaat etmeniz gerekmektedir. Şirket sahibi iseniz yahut çalıştığınız firma adına bir mağaza açılışı gerçekleştirecekseniz n11.com adresine giderek ana sayfanın en altında bulunan Mağaza Girişi linkine tıklayın. Bu şekilde N11’in satıcı paneli giriş ekranına yönlendirileceksiniz. Burada mağaza girişinin bulunduğu sol tarafta yer alan “Hemen Üye Ol” butonuna tıklayın.

Bu aşamanın ardından mağaza kayıt ekranı açılacaktır. 4 bölümden oluşan bu ekranda sizden istenen tüm bilgilerin girişini eksiksiz olarak yapın. İlk bölümde kullanıcı adını, şifre, N11 platform yetkilileri ile olan iletişimde kullanacağınız e-posta adresi ve mağaza adı gibi bilgilerin girişini yapın. Sayfanın alt kısmına inerek faaliyet kategorinizi belirtin.

Aşağı bölümde sizden muhtelif şirket bilgileri talep edilecek. Burada Şirket Ünvanı, Şirket Türü, İşletme Adı, MERSİS No, Kayıtlı olduğunuz ticaret odası, Ticaret sicil numarası, Vergi Dairesi ve Vergi No bilgilerinin girişini sağlayın.

Bu bölümün hemen altında imza ve iletişim yetkililerine ait bilgilerin girişini yapın. Bu iki görevi şirket içerisinde aynı kişi üstlenebilir. Bir alt bölümde şirket banka hesap numarasını girerek satıcı sözleşmesini onaylayın ve Üye Ol butonuyla bir sonraki aşamaya geçin.

Geçeceğiniz aşama olan “Evrak Yönetimi” bölümünde sizden kimi evraklar talep edilecektir:

Sermaye Şirketleri veya Adi Ortaklıklar İçin
Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Ay içerisinde alınan)
Vergi Levhası
Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
İmza Sirküleri
Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar için)
Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon Anlaşması)
Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşme)

Şahıs Şirketleri için
Vergi Levhası
İmza Sirküleri
Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Sadece Ön Yüz)
Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon Anlaşması)
Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşme)

Bu evrakları şirket tipinize uygun bir şekilde yükleyerek Doğuş Planet’in onayını bekleyin. N11 size e-posta veya telefon ile ulaşarak mağazanın aktiflik durumu ile ilgili bilgi sağlayacaktır.

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları