N11Pro Nedir?

Nisan 2018’de n11’in bünyesine dahil olan n11Pro’yu, toptan alım satımların yapıldığı bir online B2B sanal pazar yeri olarak tanımlayabiliriz.

Ham maddeden, yedek parçaya, elektronikten kozmetiğe kadar 13 ana kategori altında birçok farklı sektörü bir araya getiren bu platform, toptan alım ve satış yapan firmaları bir araya topluyor. Böylelikle N11 özelinde toptan satış için bir kanal açılmış oluyor.

n11Pro Nasıl Çalışır?

Eğer siz de toptan ürün satan firmalardan biriyseniz n11Pro’da mağaza açarak, ürünlerini herhangi bir sanal pazar yerinde olduğu gibi listeleyebilirsiniz ve sonrasında da bu platformun müşteri kitlesi için satış gerçekleştirebilirsiniz.

N11Pro toptan alım-satım platformu olduğu için tıpkı Aliexpress gibi ürünün adetine göre fiyat belirlenmektedir.

N11.com’dan farklı olarak kredi kartına taksit seçeneğinin yanı sıra vadeli satış seçeneği de bulunuyor.

n11Pro mağazanızın olması, B2B yapan ve internet üzerinden yeni müşterilere ulaşmak isteyen firmalar için önemli bir satış kanalı olacaktır.

Bunun yanı sıra bu platform üzerinde mağaza açmadan satış yapamamaktasınız. n11Pro mağazası açmanın hem bazı avantajları hem de dezavantajları bulunmaktadır.

Avantajları

n11Pro mağazası sayesinde; Yeni müşteri kitlelerine ulaşırsınız. B2B’de yeni müşteriler bulmak zor olabilmektedir. Bu platformda yer aldığınızda daha önce ulaşamadığınız kitlelere ulaşırsınız.

Sıfırdan bir kitle yaratmak zorunda kalmayacağınız için kendi satış kanallarınıza göre daha avantajlı olacaktır. Çünkü online pazar yerlerinin kendi müşteri kitleleri bulunur. Bu sayedede sıfırdan bir kitle yaratmak zorunda kalmadan, ürünlerinizi alıcılarla buluşturabilirsiniz.

Bunun yanı sıra rakiplerinizi yakından inceleyebilirsiniz. Bu platformda birçok firma kendi ürünlerini listelediği için sektörel rekabeti görmek ve fiyat karşılaştırmaları yapmak için rakipleriniz yaptıkları işleri de inceleyebilir ve kendi stratejilerinizi geliştirirken bu verilerden yararlanabilirsiniz.

Dezavantajları

Avanatajlarının olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Öncelikle rekabetten sıyrılamama: Bu tür satış platformlarında birçok marka yer aldığı için rekabet oldukça yüksektir. Rekabetin yüksek olması da kendi mağazanızın öne çıkamamasına neden olabilir.

Bunun yanı sıra n11Pro platformunda sattığınız ürün adedine ve hangi ürün kategorisinde satış yaptığınıza göre, satışlarınızdan belli bir komisyon ücreti kesilmektedir. Bu komisyon kesintileri de karlılığınızı düşürebilir.

Bulunan kurallara uymadığınız takdirde mağazanız kapanabilir, bu da satışlarınızın sekteye uğramasına sebep olur. Ayrıca rekabet çok güçlü olduğu için kendi markanızla öne çıkmanız zordur.

n11Pro Mağaza Nasıl Açılır?

n11 Pro mağaza açma sürecinde öncelikle mağaza kayıt başvurunuzu yapmanız gerekiyor ve başvurunuzun onaylanmasının ardından satışa başlayabilirsiniz.

n11Pro mağazası açmak için şirketinizin olması gerekiyor. Şirket ünvanı dışındaki işletmeler bu platformda satış yapamamaktadır. Mağazanız için kayıt oluştururken önce “Üyelik Formu”nu doldurun. Bu süreçte teknik ekip başvurunuzu değerlendirir ve tarafınıza mail atar.

n11Pro Mağaza Açmak için Gerekli Belgeler

n11Pro üyelik formunda sizden bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri şöyle sıralayabiliriz:

 • Kullanıcı Adı
 • Şifre
 • E-posta
 • Mağaza Adı
 • Üyelik Türü (Limited, Şahıs,  A.Ş gibi)

Bilgilerinizin girişini eksiksiz tamamladıktan sonra n11Pro mağazası için gerekli evraklarınızı yüklemeniz gerekiyor.  Yüklemeniz gereken belgeler şu şekilde;

Limited, Anonim, Adi ortaklıklar vb. için:

 • Güncel faaliyet belgesi (Son 6 ay)
 • Vergi Levhası
 • Şirket kuruluş ticaret sicil gazetesi
 • İmza sirküleri
 • Ortaklık sözleşmesi (Adi ortaklık olması durumunda)
 • Çalışma mali şart ve prensipleri (Komisyon anlaşması)
 • Satıcı ilan ve işlem sözleşmesi (n11.com Sözleşmesi)

Şahıs firmaları için

 • Güncel faaliyet belgesi (Son 6 ay)
 • Vergi Levhası
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Çalışma mali şart ve prensipleri (Komisyon anlaşması)
 • Satıcı ilan ve işlem sözleşmesi (n11.com Sözleşmesi)

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir