E-Ticaret Nakliye Hataları

Herhangi bir e-ticaret markasının değerini belirleyen temel unsurlardan biri olan sevkiyat ve teslimat, aynı zamanda müşteri yanlış anlamalarına yol açan hatalı kararlara yatkın ana bölümlerden biridir. Bunlardan birkaçını sizler için aşağıda listeledik.

Yüksek dağıtım ücretleri  

  Bu genellikle müşterilerin satılan ürüne karşı isteğini caydırır ve e-ticaret sitenize geri gelmelerini önler. Müşteriler  nakliye için ücretlendirilmekten hiç hoşlanmazlar. Bu yüzden teslimat ücretlerinizi minimumda tutmanız gerekir. Gönderim bedellerinin e-ticaret sayfasında açıkça belirtildiğinden emin olun.

Teslim tarihindeki değişiklikler

  Bu durum, müşteri için büyük rahatsızlıklara neden olur ve belirtilen tarihin ertelenmesine sebep olur. Planlarınızı bunu göz önünde  bulundurarak yapmalı, müşterilerinize taahhüt ettiğiniz tarih ve saate sadık kalmalısınız. Çoğu durumda müşteriler geç teslimatı umursamazlar. Ancak taahhüt edilenden daha geç olmamalıdır.

Kötü Ambalaj

 İyi paketlenmiş bir gönderiyi göndermenin birçok yararı vardır. Müşterileriniz iyi paketlenmiş ürün hakkında sizlere  olumlu bildirimlerde bulunur. Uygun paketleme sadece ürününüzü hasardan korumakla kalmaz, aynı zamanda marka kimliğinizi oluşturmanıza da yardımcı olur.

İyi bir taşıyıcı firmasıyla  gönderim yapmamak

Bu konuda bir e-ticaret mağazası sahibi olarak, doğru olanı seçmek anahtardır. Operasyonun daha geniş bir kapsamına sahip olmak, makul fiyatlandırma, zamanında teslimat taahhütleri ve etik değerler, taşıyıcı firmanızı seçerken bakmanız gereken parametrelerden sadece birkaçıdır.

Ücretsiz gönderim mi yoksa ürünlerde indirim mi ?

Birçok e-ticaret işletme sahibi, ücretsiz gönderim teklifinin müşterileri çektiğine inanmaktadır. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, ücretsiz gönderim ve ürünlerde indirimler arasında bir seçenek verildiğinde, müşterilerin çoğunluğu ikincisini seçti. Bu nedenle, ücretsiz gönderim teklifleri abartılmamalıdır.

Müşterileri görüşleri önemli

 Müşteriler genellikle e-ticaret sitelerinizde teslimat ve nakliye vb. hakkında değerli geri bildirimler sağlar . Bu geri bildirimleri dikkatle dinleyin ve bunlar üzerinde işlem yapın. Sonuçta, müşterileri dinlememek sizin işinize mal olabilir.

Gönderim sürecini takip etmemek

Bir ürün sahibi olarak sorumluluğunuz, gönderilen ürün müşterinizin kapısına ulaşana kadar sona ermez. Nakliye ve teslimat işlemini sonuna kadar takip ettiğinizden ve gecikmelerden ve diğer engellerden haberdar olun.

Nakliye süreçlerini optimize etmek, yalnızca çevrimiçi işiniz büyümeye başladığında değil, aynı zamanda olgun bir işletme olduğunda da iyi bir uygulamadır. Ne de olsa, zamanında teslim edilen iyi paketlenmiş bir ürün zenginleştirilmiş bir müşteri deneyimi sağlar ve aynı zamanda bir işletme olarak güvenilirliğinizi belirler.

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir