Hepsiburada’da Nasıl Mağaza Açılır?

Güncel verilere göre Türkiye’nin en fazla trafik alan pazar yeri olan Hepsiburada’da satış yapmak için N11 ve Amazon.com.tr’de olduğu gibi bir şirket olmak gerekiyor. Eğer bir şirketiniz varsa ve hepsiburada platformunda ürünlerinizi sergilemek istiyorsanız, mağaza açılış işlemleri için öncelikle hepsiburada.com adresine giderek ana sayfanın sol alt bölümünde yer alan ‘Satış Yapmak İstiyorum’ linkine tıklamanız gerekiyor.

Açılacak sayfanın ortasında bulunan “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiyoruz. Bu ekranda yer alan Şirket Ticari Ünvanı, Mağaza Adı ve iletişim bilgileri gibi kısımları eksiksiz bir şekilde doldurarak sayfayı aşağı kaydırıyoruz.

Şirket tipini belirlediğiniz noktada açılacak alt bölümde şirketinize ait vergi dairesi, vergi no, ticari sicil no gibi bilgileri yine eksiksiz bir şekilde doldurarak bir alt bölüme geçiyoruz. Burada şirket imza ve iletişim yetkililerine ilişkin bilgileri dolduruyoruz (iki yetkili de aynı kişi olabilir). Bilgilerin eksiksiz girişinin ardından sayfanın sonunda bulunan “Tamamla” butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

Bu noktada artık Mağaza Yönetim Ekranı’na giriş yapabilirsiniz. Bu ekrana giriş yaptığınızda sağ üst tarafta yer alan Belge Yönetimi butonuna tıklıyoruz. Burada Hepsiburada’nın bizden talep ettiği tüm evraklar sıralanmış vaziyette. Tüm bu evrakları taratıp sayfa içerisinde yüklemesini gerçekleştiriyoruz. Ardından ıslak imza gerektiren Satış Sözleşmesi gibi belgelerin bu sayfada belirtilen adrese fiziken gönderimini sağlıyoruz.

Evraklar eksiksiz bir şekilde yüklendiğinde ve fiziksel gönderimi sağlandığında herhangi bir problem olmaması durumunda hesabınız birkaç gün içerisinde açılacaktır.

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları