Hepsiburada Kadın Girişimci Desteği

Hepsiburada, başlattığı girişimcilik programıyla, e-ticarette yol katetmek isteyen kadınlara destek olacağını duyurdu. Kadınların iş yaşamındaki yerini güçlendirmek için başta KAGİDER (Kadın Girişimcileri Derneği) olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları ile yoğun bir çalışma yürüten Hepsiburada.com, girişimlerini geliştirmek isteyen kadınlara sundukları avantajlarla kadın girişimcilerin önünü açıyor.

Böylelikle e-ticarette büyümek isteyen, işletmelerini yeni kuran kadınların, Hepsiburada’nın teknoloji ve pazarlama gücünden yararlanarak pazar yerlerindeki güçlerini arttırmaları hedefleniyor..

Programın ilk defa hayata geçirildiği 2017 yılında, ‘’Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü’’ projesini tanıtan Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, bu projeyi Türkiye’deki iş alanlarında kadın istihdamının ve kadın girişimci oranlarının arttırılması amacıyla başlattıklarını, kadının güçlenmesi ve işgücüne katılımının ülkemizin toplumsal ve ekonomik gelişimi için çok önemli olduğunu vurguladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerini değerlendiren Boyner, Avrupa Birliği ülkelerinde her 100 kadından 60’ı çalışırken, Türkiye’de her 100 kadından yalnızca 27’sinin istihdam edildiğini açıkladı. Türkiye genelinde kadın girişimcilerin oranının yüzde 8 olduğunu, Hepsiburada’da işletmelerin sadece yüzde 10’unun kadın girişimcilere ait olduğunu ve toplam cironun ise sadece yüzde 1’ini kadınların sahip olduğu işletmelerden geldiğini bildirdi.

Hepsiburada olarak bu durumun kendilerine önemli bir sorumluluk yüklediğini, e-ticarette kadınlarımıza yol göstermek, onların işlerini büyütmelerini sağlamak ve onlara gerekli donanımı sunmanın öncelikleri olduğunu aktardı.

Girişimci Kadınlara Teknolojinin Gücü Programı, bir fikri olan fakat henüz hayata geçirmeye imkan bulamamış girişimci kadınlar için önce, KAGİDER ile birlikte hazırlanan KAGİDER PUSULA eğitimiyle girişimciliğin temellerini öğreterek, girişimcileri bir sonraki adım olan ‘’İşimi Kuruyorum Eğitim Modülü’’ne hazırlıyor.

Hepsiburada’nın halihazırda işini kurmuş ve büyütmek isteyen girişimci kadınlara sunduğu imkanlar ise şöyle;

MAĞAZA AÇMAK ÜCRETSİZ: Ücretsiz bir şekilde Hepsiburada Pazar Yeri’nde mağaza açarak girişiminizi e-ticarette büyütebilirsiniz.
DÜŞÜK ORANLI KOMİSYON ORANLARI: Düşük oranlı komisyon fırsatları ile ürünlerinizi tüketicilere ulaştırırken maliyetlerinizi en alt seviyede tutabilirsiniz.
KAMPANYA DESTEĞİ: Ürünlerinizi daha çok tüketiciye ulaştırabilmek için Hepsiburada’nın reklam ve kampanya desteğinden yararlanabilirsiniz.
KARGO DESTEĞİ: Ücretsiz veya indirimli kargo fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
BANNER DESTEĞİ: Hepsiburada ana sayfasında yer alan ‘banner’da ürününüzü tanıtabilirsiniz.
EKSTRA PROMOSYON AVANTAJI: Yapacağınız ekstra promosyon harcamalarında Hepsiburada’nın desteği ile 2 kat reklam yaparak hem işletmenizin görünürlüğünü arttırabilir hem de markanızı kolayca büyütme olanağı sağlayabilirsiniz

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir