El İşi Ürünlerini İnternetten Satmanın Püf Noktaları

Blogumuza  hoşgeldiniz. Sizlere bugünkü yazımızda özellikle boş vakitlerde yaratıcılığınızı kullanarak yaptığınız ürünleri internetten satarak gelir elde etmenin püf noktalarını anlatacağız.

Öncelikle bu işin herkes tarafından yapılabileceğini belirtelim. Bu tür hobilerinizi  bir anlamda işe dönüştürerek hem kendiniz için bir ek gelir kaynağı yaratabilir, hem de yaptığınız bu işler neticesinde yaratıcı ve üretici kişiliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Şimdi, bu konuda neler üzerinde durmanız gerektiğinden bahsedelim.

Birincisi, ürün olarak ne yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bunu seçerken elinizin yatkın olduğu alanları tespit etmeniz ve bundan yola çıkmanız iyi olacaktır. Örneğin, oyuncak bebek yapımında malzemelerin bulunması kolaydır ve yaratıcılığınızı kullanarak dikkat çekici birçok ürün ortaya çıkarabilirsiniz. Burada önemli olan yapacağınız ürüne emek vermeniz ve çaba sarfetmeniz. İnternetten satışta, müşteriler ulaşmakta zorlandıkları ürünlere, bir başka deyişle daha niş ürünlere yönelmek isteyebilirler. Sizde müşterilerin bu taleplerini göz önünde bulundurarak uzmanlık alanınıza giren kategoride rakiplerinizden ayrışmak adına daha detaylı ve spesifik ürünler yaratabilirsiniz. Örneğin, ürününüzün yapımında kendinizden katacağınız bir kaç dokunuş, müşterilerinizin ilgisini çekebilir. Bu konuda tek yapmanız gereken yaratıcılığınızı göstermek ve kendinize güvenmek. 

İkinci adım yapacağınız ürünün malzemelerinin piyasasını iyi araştırmanız. Kaliteli ve uygun fiyatlı malzemeleri iyi bir piyasa araştırmasıyla bulabilirsiniz. Bu adım size satacağınız ürünlerden daha çok kar etmenizi sağlayacak. Bu hususta yapmanız gereken  bir çok tedarikçiyle iletişim halinde olup kullanacağınız malzemeler için her birinden fiyat alıp sonrasında fiyat ve kalite karşılaştırması yaparak size en uygun olan malzemeyi seçmektir.

Üçüncü adım,  ürünlerinizi ortaya çıkardıktan  sonra hangi platformda satacağınızı belirlemek. Bu konuda size önerimiz aynı üründen fazla sayıda yapacaksanız kurumsal satış platformlarına yönelmeniz ancak bir üründen 4-5 taneden fazla yapmayacaksanız instagram kullanmanızı öneriyoruz. Günümüzde sosyal medyanın gücünü  herkes gibi sizde kullanabilirsiniz. Ürünlerinizin tanıtımını sosyal medyada yapabilir ve bu sayede ürünlerinize görünüm kazandırabilirsiniz.

Dördüncü adım da ürünlerinizin fotoğraflamasını güzel yapmanız olacaktır. Bu konuda profesyonel destek alabileceğiniz fotoğrafçılar ile çalışabilir görüntü kalitesi anlamında daha üst bir seviyeye çıkabilirsiniz. 

Tüm bunları yaptığınızda el işi ürünlerinizin e ticaretten satımını başarıyla yapacağınıza inanıyoruz.

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları