E-Ticarette Ürün Tanımlarınızı Geliştirmenin 3 Yolu

Birçoğumuz,  ürün açıklamalarımızı nasıl geliştirebileceğimizi sorguluyor olabiliriz. Çoğu zaman ürün tanımlarımızın, platformdan bağımsız olarak dönüşüm için daha fazla optimize edilemediğini düşünüyoruz. Ancak, bazı iyileştirmelere ve artan dönüşümlere her zaman yer var.

Ürün açıklamalarınız dönüşüm sağlıyor mu yoksa biraz yardım kullanabilir mi? İşte e-ticaret ürün açıklamalarınızı geliştirmenin en iyi 3 yolu.

Anahtar Kelimelerle Ürün Açıklamalarınızı Optimize Edin

 Her sektörde üç ayda bir nasıl yeni trendlerin olduğunu düşünün. Örneğin: Belirli bir sektörde, başka bir sektör için tekrar kullanılması gereken bir ürün varsa, bu yeni geri kazanılmış ürünle alakalı bazı yeni anahtar kelimeleri kullanma ve bunları ürün açıklamalarınıza eklemek  isteyeceksiniz.

Ürün açıklamalarınızı listeniz için yeni anahtar kelimelerle optimize etmek, yeni anahtar kelimeler için sıralama şansınızı artıracaktır. Biraz araştırma yapın ve ürününüzün farklı kullanımlar için kullanılıp kullanılmadığını veya ürününüzün farklı şekilde nasıl kullanılabileceğini düşünün ve uygun anahtar kelimeleri hedefleyin.

Ürün Tanımlarınızı Profesyonel Görüntülerle Optimize Edin

Ürün fotoğrafçılığı potansiyel bir müşteri için ürün açıklamalarınız arasında gezinirken en büyük karar verici faktör olabilir. Tipik ürün açıklamalarınızda, üzerinde grafikler veya kelimeler bulunan birkaç resim vardır. Günümüzün çevrimiçi müşterileri, ürün açıklamalarınıza göz atarken daha fazla tecrübe arıyor; Satın almadan önce ürününüze duygusal bir bağ hissetmek istiyorlar. Bunların hepsi profesyonel özel fotoğrafçılıkla yapılabilir. Ürününüze özel ürün fotoğrafları ekleyerek bir ürün açıklaması oluşturmak bu durumda idealdir.

Birçok marka yöneticisi ve e-ticaret mağazası sahibi, özellikle ürün geliştirmenin ilk aşamalarında, ürün açıklamaları için nerede profesyonel görüntüler yaratacağını keşfederken biraz zorlanır.

Genel olarak, ürün tanımlarınız için profesyonel özel fotoğrafçı ile çalışmayı seçmek biraz pahalı olsa da en garanti yoldur. Sonucta müşterilerinizin onları ödeme sayfasına götürecek duygusal bir bağ kurabilmelerini sağlamak için ürün açıklamalarınızda profesyonel ürün fotoğraflarına sahip olmak zorunludur.

Ürün Açıklamaları Hakkında İkinci Bir Görüş Alın

Ürün açıklamalarınızı daha iyi optimize etmenin en güçlü yollarından biri, bunlar hakkında ikinci bir görüş almaktır. Dışarıda, ürün açıklamalarınızın en iyi şekilde optimize edilmiş olup olmadığına dair size bilgi verecek birçok “guru” vardır. Mevcut ürün açıklamalarınızı iyileştirmede çok yararlı olabilirler, ayrıca gelecekteki ürün açıklamaları için yeni fikirler elde edebilmek  adına bu harika bir yoldur.

E-ticaret ürün tanımlarınızı geliştirmek, hiçbir zaman tam olarak tamamlanamayan sürekli değişen bir süreçtir. Amaç, alıcının gözünde her zaman en iyi ürün tanımlarını oluşturmaktır: Bu, eğilimleri ve web’deki ürün listelerinin genel olarak nasıl değiştiğini ve optimize edildiğini anlamayı içerir. Sektörünüzde daha büyük markaları incelemek, ürün listelerinizi optimize etmeye ve geliştirmeye başlamak için harika bir yoldur.

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir