E- TİCARETTE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

E-ticarette müşteri memnuniyeti nasıl kazanılır? İletişim nasıl, nereden olmalı? Profesyonellik nasıl sağlanır? sorularının cevabını arıyorsanız tam da bu yazıda.


Gündelik hayatta alıştığımızın çok dışında gerçekleşen e ticarette başarılı olmak için yeni yetenekler kazanmak, sisteme adapte olmak en önemlisi. Biz de bu yazımızda size internet üzerinden ürünlerinizi satın alan müşterilerinizi nasıl memnun edeceğinizi anlatacağız. Bu işe başlarken birinci adım, ürünlerinizi satacağınız hedef kitlenizi iyi tanımak. Bu size, ürününüzü tanıtma ve fiyatlandırma politikalarınızda çok avantaj sağlayacaktır. doğru kitleye hitap ettiğinizde, müşterileriniz size ilgi gösterecek ve satışlarınız başlayacaktır.

İkinci adım ise, ürünlerinizin kalitesi ile fiyatlandırmanızın birbirine uygun olmasıdır. Unutmayın ki dürüstlük, bu işte çok önemlidir, eğer siz ürününüzü kalitesine uygun biçimde fiyatlandırırsanız alıcı size güvenecek ve sizin daimi müşteriniz haline gelecektir. Müşterilere, istekli ve çalışkan olduğunuz izlenimini verirseniz sizlere güvenleri artacaktır. Ve belki de en önemlisi müşteri yorumlarına oldukça
önem göstermelisiniz. Ne kadar yorum gelirse kendinizi geliştirme şansınız o ölçüde artacaktır. Üçüncü adım ise, tüm bu süreçte kullanacağınız iletişim dilinin ve yönteminin profesyonel olmasıdır.

Ayrıca farklı kanallardan iletişim kurmaya açık olmanız gerekmektedir. Bu konuda size önerimiz, Facebook ve Skype platformlarının şirketlere ve iş yerlerine yönelik oluşturduğu arayüzleri kullanmanız olacaktır. Bu sayede müşteriniz sizi kolayca bulabilecek ve hızlıca iletişime geçebilecektir. Telefon
üzerinden iletişime dair önerimiz ise, şahsi numaranızdan ziyade kurumsal hat kullanmanız olacaktır, bu sayede kurumsal numaranızı her yerde paylaşabilecek ama şahsi numaranız gizli tutabileceksiniz.

Eminiz ki tüm bunları yaptığınızda, müşterilerinizin size geri dönüşleri olumlu yönde olacak ve size verdikleri iyi yorumlar, puanlar sayesinde satış yaptığınız platformda üst sıralarda yer alacaksınız.

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları