E-ticaret Sitelerinde Yapılan Pazarlama Hataları

Kimi zaman e-ticaret sitelerinde  pazarlama hataları yapılır. Bu pazarlama hatalarından birisi sosyal bağlantılar üzerinden reklam yapmamaktır. Sosyal medya günümüzde büyük önem taşımaktadır. Hemen her yaşta kişinin sosyal medyaya sahip olması reklamların da bu sosyal medyalar üzerindeki önemini tartışmasız olarak gösteriyor. Bununla birlikte zayıf içerik eklenmesi de yine e-ticaret sitelerinin yaptığı en büyük hatalar arasında sayılmaktadır. Müşteriye ilgi ve özen  göstermek e-ticaret üzerinden yapılması gereken davranışlardan birisidir. Müşterinin kendini önemli hissetmesi satışları da doğal olarak arttırabilir.

Kimi e-ticaret sitelerinde müşteri memnuniyetini bildirdiği anket ya da buna benzer bir bölümün olmaması müşterinin sıkıntılarını da aktaramamasına neden olur. Müşterinin sıkıntılarını aktarmaması da doğal olarak pazarlamayı düşürecektir. Bunun yanı sıra sitenin iyi bir şekilde ayarlanmış olması gerekir. Müşterinin istediği kategorilerin iyi bir menü içerisinde yer alması kolay yoldan aradığı ürüne ulaşabilmesi adına büyük önem taşımaktadır. Fakat e-ticaret siteleri üzerinde iyi bir kılavuzun bulunmaması müşteriyi siteden soğutabilecek bir unsur olacaktır.

Kısa Sürede Başarı Getirecek Pazarlama Taktikleri

Pazarlama taktiklerinin iyi bir şekilde geliştirilmesi satışın da hızlandırılması adına büyük önem taşır. Bununla birlikte içerik pazarlamalarında Instagram daha çok önemlidir. Instagramın fotoğraf paylaşması fotoğrafların net bir şekilde görülebilmesi açısından mümkün olacaktır. Satılacak olan ürünleri Instagram üzerinden bir hesap açılarak paylaşılması da hashtagler sayesinde daha fazla kişiye ulaşabilecektir. Ürünlere yorum yapılması ve müşterinin ürünler hakkında memnuniyetini belirtmesi diğer müşterileri de çekecek olan hususlardan birisidir. Müşterinin olumsuz yorumlar yapması da aynı şekilde diğer müşterilerin kayıplarına neden olur.

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir