E-Ticaret satışlarınızı Artıracak Facebook Ürün Reklamları

1,39 milyar aktif kullanıcısıyla Facebook Reklamları % 152  yatırım getirisi sağladı. Bu, diğer tüm sosyal medya yatırım getirileri ile karşılaştırıldığında en büyük yatırım getirisi payı. Facebook reklamları son zamanlarda en popüler çevrimiçi reklamcılık haline geldi. E-ticaret sahipleri için Facebook bir nimet haline geldi. E-ticaret mağazası sahipleri için, hedeflenen müşteri kitlesinin,  satış yaptıkları web sitelerine geri dönüş yapabilmeleri adına Facebook Reklamları büyük bir kolaylık sağlıyor. Bunu sizlerinde yapabilmesi için aşağıda bazı ipuçları ve püf noktaları paylaştık.

https://nesatilir.com/akademi/Nasil-Facebook-Reklami-Verilir

Dinamik Ürün Reklamları Kullanın

 Dinamik Ürün reklamlarının, herhangi bir e-ticaret web sitesi için en iyi yatırım getirisi stratejisi olduğu kanıtlanmıştır. Bu reklam türüyle herhangi bir  müşteri, kendi web sitesindeki etkinliklerine göre özel olarak hazırlanmış bir reklam görüntüler. Bu Dinamik Ürün Reklamları ile ayrı şablonlar oluşturmanız gerekmez. Bunun yerine, şablonlar tüm bilgileri çeker.

Eski müşteri profiline sahip yeni müşteriler bulun

 Facebook, eski müşterilerinizin özelliklerine göre yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olabilir.  Bunun dışında, alakalı yeni müşteriler bulmak için Facebook’un demografik hedefleme seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Marka Hikayenizi paylaşın

İnsanlar iyi bir hikayeyi sever ve sizin ilgi çekici bir marka hikayeniz varsa, insanlar kesinlikle ziyaret eder ve satın alırlar. İnsanlar alışveriş yaparken marka ve kendileri ile alakalı bir bağlantı ararlar. Bu, size kitleyle bağlantı kurma ve iyi ilişkiler kurma fırsatı verecektir.

Video Reklamcılığı Kullanma

Facebook’un algoritması video içeriğine öncelik verir. İyi bir videoyla, reklamlarınızın en üst sıralarda yer alması olasıdır. İnsanlar çoğu kişi tarafından tercih edilen  ürün kaydırmadan daha çok video izleme eğilimindedir

Teklifleri değiştirmeye devam etmelisiniz

Aynı teklif sonsuza kadar çalışmaz. Facebook teklifleri pazardaki değişikliklere karşı hassastır ve aynı strateji her zaman işe yaramayacaktır. Bugün çalışan bir şey yarın kârlı olmayabilir.

Daima Tetikte Olun

Facebook, yeni ve daha iyi unsurlar sunulabilmesi adına harika bir platformdur. Facebook’un getirdiği yeni değişikliklere karşı tetikte olun. Bu değerlendirmenizi ve satışlarınızı gerçekten değiştirebilir. Rekabetten yararlanın ve ilk hamle avantajını elde edin. 

https://nesatilir.com/akademi/Nasil-Facebook-Reklami-Verilir

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir