Amazon Türkiye’de Nasıl Mağaza Açılır?

Dünyanın en büyük pazar yeri olan Amazon, yaklaşık 300 milyon kullanıcısı ve 100 milyonu aşkın Amazon Prime üyesi ile e-ticaretin lideri konumundadır.

Türkiye pazarına da giriş yapan Amazon, şüphesiz ki Türkiye’deki pazar yerlerinde de çok önemli bir konuma sahip.

Amazon Türkiye’de bir mağaza açmak için, https://services.amazon.com.tr adresine giderek, “HESAP AÇ” butonuna tıklamalısınız.

Burada işletme türünüzü seçip ilerledikten sonra Amazon sizden bazı bilgileri isteyecektir. Burada istenen bilgileri dikkatlice ve eksiksiz girmelisiniz.


Kişisel bilgiler ve ödeme bilgileri bölümlerini tamamladıktan sonra, mağaza adınızı tanımlamalısınız. Burada tanımladığını mağaza adı, Amazon Türkiye’de müşterilerinize görünür olacak mağaza adınızdır.

Hesabınızı oluşturduktan sonra, “Ayarlar” sekmesinden bilgilerini dilediğiniz zaman değiştirebilir, “Kargo ve iade” ve “Bildirim Tercihi” gibi daha ayrıntılı bilgileri yine bu sekmede belirleyebilirsiniz.

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları