2020 Yılında Küresel E-Ticarette Vurgulanacak 4 Ana Eğilim

2019 yılının sonunda toplam e-ticaret perakendesinin 3.4 trilyon ABD dolarını aşması bekleniyor. Şiddetli bir rekabet ortamının olduğu e-ticaret piyasasında satıcılar her zaman en son  trendlere dikkat etmeli ve uzun vadeli planlar yaparak pazarlama stratejilerini ayarlamalılardır.

Peki 2020’de  küresel e-ticarette  görülecek belirgin eğilimler neler olacak ?

Google çevrimiçi bir Pazar olmak üzere

Markanız iyi bilinmediği sürece, çoğu müşteri  doğal veya ücretli arama yoluyla görünen ürünler aracılığıyla web sitenize ulaşır. Yakınlarda yapılan  bir araştırma, Google Alışverişin dönüşümleri %17’den daha fazla artırmaya yardımcı olduğunu ortaya çıkardı.

 Bugünün sosyal medyası, sevdiğiniz şeyleri paylaşmaktan daha fazlasını ifade ediyor. Veriler, online olarak alışveriş yapan kitleden %55 inin tanınmış sosyal medya sitelerinin paylaşımları aracılığıyla  ürün satın aldığını gösteriyor.

Pek çok platform, e- ticaret mağazalarının yerleşik bağlantıları olan sayfalar aracılığıyla  doğrudan satış yapılmasını kolaylaştırıyor. Müşteriler bir gönderideki belirli bir ürünü tıklayıp  doğrudan ürün sayfasına gidebilir ve böylece çevrimiçi reklamcılık yoluyla satın alımlarını gerçekleştirebilir.

AR ve  VR daha yaygın  hale geliyor

Çevrimiçi mağazaların her zaman karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, müşterilerin ürünü satın almadan önce görüp  dokunamamalarıdır.

AR ve VR, müşterilerin ürünleri bir anlamda denemelerine  izin vererek bu sorunu çözmektedir. Amazon ve İKEA bu teknolojileri kullanarak alışveriş yapanların kendi evlerinde mobilya görünümünü test etmelerine izin veriyor.

Özelleştirilebilir ürünler popülerleşiyor

Gelecekte, kişileştirme yeni bir boyuta girecek ve bireyler için özelleştirilmiş ürünler daha popüler hale gelecek. Şu anda birçok çevrimiçi mağaza farklı tüketici gereksinimlerini veya tercihlerini karşılamak için tamamen özelleştirilmiş ürünler oluşturmak için etkileşimli içerikten (anketler gibi) yararlandı.

İşletmeler ve tüketiciler çevre konusunda giderek  daha fazla endişe duyuyor

 Bugün, çoğu tüketici çevre hakkında daha fazla endişe duyuyor. Veriler tüketicilerin %87’sinin, sosyal veya çevresel faydalar sağlayan markalardan ürün satın alma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

E-ticaret alanındaki tüm trendler zaman içinde değişecek ve gelişecek, ancak bir şey asla değişmeyecek, yani tüm trendler  müşteri deneyimini geliştirme ve çevrimiçi satıcıların bu çerçevede büyümesine odaklanacaktır.

Sizin için önerdiklerimiz

Pazaryeri Satıcıları Finans Karmaşası

Ön muhasebe pazaryeri satıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunun temel sebeplerinde pazaryeri tarafından yapılan küçük kesintileri farkına varamadan satış yapmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir